Mutlu Etmek Elinde Projesi

Projenin amacı:

Birgün hepimiz yaşlanacağız düşüncesi ile Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezi’ne giderek empati yapmak hem de yaşlılarımızın mutluluklarına katkıda bulunmak amacıyla birinci dönem 3 kere yapılan çeşitli faaliyetlerimize  ikinci dönemde devam etmek istiyoruz.

Proje etkinlik zamanı:

Faaliyetler; mart, nisan  ve mayıs 15’e kadar toplam 4 ayrı faaliyet yapılacak

Proje uygulama alanı:

Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezi.

Proje yürütücüleri:

UAÜ Sosyal Sorumluluk Yaşlı Birimi koordinatör ve gönüllüleri

Faaliyet 1: En yaşlı kim?

Döşemealtı’nın en yaşlı amcası ve en yaşlı teyzesiyle bir video çekimi yapacağız. Keyifli dakikalar,öğüt dolu anlar ve bol kahkahalı bir söyleşi olacağı kanaatindeyiz.

Faaliyet 2: Bir hayal sonsuz mutluluk.

Elbette her yaşlının gençken yapmak isteyipte yapamadığı bir şey vardır düşüncesiyle yola çıktık ve 1 hayal ağacı tasarladık kafamızda. Tabiki herşeyi yapmaya gücümüz yetmez ama elimizden geldiğince hayallerini gerçekleştirip büyüklerimizi mutlu edeceğiz. Onların yapmaları gereken tek şey uçuk olmayan hayallerini yazıp ağacımızın dallarına bağlamak.

faaliyet 3: En güzel ziyaret hasta ziyareti.

En güzel ziyaret hasta ziyaretidir dedik ve hastanedeki büyüklerimizi ziyaret etmeye karar verdik.Okulumuzun uygun gördüğü bir hastaneyle iletişime geçiş bir haftasonumuzu hastane sakinlerini ziyaret ederek geçirmeye karar verdik.

Faaliyet 4: Uçurtma Pikniği

Büyüklerimizle birlikte doğayla iç içe bir gün geçirmek istiyoruz ve bunu biraz eğlenceli hale getirmek için uçurtma malzemelerimizi de yanımızda götürüyoruz. Önce uçurtmalarımızı yapıp sonrada onları gökyüzüne çıkartıyoruz. Çocukluk özlemlerini birazcık da olsa dindirebilmek için böyle bir etkinlik düşündük.